top of page
חיפוש
  • nechamilavi

מיומנה של אם קרייריסטית

עודכן: 25 בינו׳ 2021

היום יום שלי מנוהל בעזרת רשומות אלקטרוניות: אקסל לרשימת קניות, אקסל לחוגים, אקסל ארוחות צהרים/ ערב, מעקב אחרי שעות המטפלת ועוד. הרבה שנים לפני כניסת ה"טלפונים החכמים, לחיינו, השתמשתי בPALM ואחר כך בבלאקברי, כשהגיע סיכרון עם הOUTLOOK זה בכלל שיפר את חיי בכמה רמות.

בצהרים, על מנת לחסוך טלפונים של "מתי מותר לי מסך" או "אפשר ללכת לחבר היום", אני משאירה למטפלת רשימת פעולות יומית על המקרר, מי הולך לאן, לאיזה חוג, שיעורים, מה להכין לארוחת ערב וכו'.

אני מגיעה הביתה בשעה מאוחרת, הבית מסודר, המטפלת שטפה את הכלים וקיפלה כביסה, כך שאני יכולה לשבת עם כוס קפה ולשחק משחק קופסה עם הילדים, זה הזמן היחיד ביום שיש לי איתם.

אין הפתעות בלו"ז שלי, כרטיסים להצגה, ארוחת ערב במסעדה או אצל חברים, הכל חייב להיות מתוכנן מראש, אחרת לא אספיק, אני מרגישה שזו ריצה מטורפת בחיים, אבל שיש לי יעד להשיג ויהיו לי עוד שנים אחריו להרגיע את הקצב.

העבודה - לא אצחק שאומר שהעבודה היא חיי, היא מנהלת אותי בכל אספקט ואין לי גבולות. זה מגיע ממני, מניחה שמתוך אקט של שליטה, אף אחד מהמנהלים שלי לא דרש ממני לענות על מיילים בשתיים בלילה, אבל תכלס כשאני חוזרת מהשירותים באמצע הלילה, ידי נשלחת ללא מחשבת אל המכשיר האלקטרוני ואם יש הודעה המסומנת כלא נקראה, אני לא אתאפק ואפתח אותה ואם יש תשובה קצרה באמתחתי ולא צריך לפתוח מחשב נייד ולצרף קובץ, 99% שגם אענה עליו.

אני יודעת שזה חינוך לא בריא לארגון וגם דוגמא רעה לעובדים שלי, אבל זה חזק ממני. תיבת דוא"ל נקייה ממילים חדשים, הפכה למטרה ולא לדרך. כשילדתי את התאומים שלי לפני עשור בניתוח קיסרי, כבר בחדר התאוששות, עניתי על מיילים מהסלולארי, אני יודעת שזה היה מצחיק, אם זה לא היה קצת עצוב.

בישולים - נקודה רגישה אצלי, מצד אחד אין לי זמן בעליל ומצד שני אני רוצה שהילדים יאכלו רק אוכל של בית. הפשרה שמצאתי היא לבשל כמויות גדולות ולהקפיא, כך יש לי מספר מנות עיקריות במקפיא ואני מוציאה אחת לשבועיים, על מנת לשמור על הגיוון. כשהתמנתי לראשונה לסמנכ"ל, בגיל 34, אימי, שהייתה אשת קריירה בעברה, קנתה לי מתנה מקפיא, שהפך לאחד מידידי הטובים ביותר. בחודשי הקיץ אנחנו טסים עם כל הילדים לחו"ל לכשבועיים, ושם מטעמי כשרות אני מבשלת מדי ערב ארוחה חמה, הילדים טוענים במרץ שבחו"ל האוכל יותר טעים ואני צוחקת לעצמי ולא מגלה להם, שזה הטעם הלא מוכר של האוכל הטרי...

זוגיות - בהבנה עמוקה שגם הזוגיות היא נושא חשוב להשקיע בו, גם הזמנים המשותפים מנוהלים בלוח האלקטרוני, יציאות, סופי שבוע, ארוחות ערב, הכל מתוכנן מראש. למזלי בן הזוג שלי תומך גם בקריירה שלי וגם הוא חובב אקסלים.

אני מנהלת ואם כבר מעל 20 שנים, אם אמרו לכן שזה לא אפשרי, אני פה להפריח זאת, זה קשה, אך אפשרי !

הכל תלוי בכמה את רוצה את זה וכמה את מוכנה להשקיע. אני פורחת כשאני מג'נג'לת 20 כדורים באוויר ואני מניחה שיש כאלו שיתעייפו רק מלהסתכל עלי.

11 צפיות0 תגובות
Post: Blog2 Post
bottom of page